Voorbeschouwing Vitesse - N.E.C.

Nu de winterstop voorbij is en alle clubs zich hebben kunnen opladen begint dit weekend de tweede seizoenshelft. Voor N.E.C. is het direct een belangrijke wedstrijd. Zondag wordt de 'Gelderse derby' gespeeld tegen aartsrivaal Vitesse.

Foto

Afgelopen wedstrijden
Tussen beide clubs is er een groot verschil op de ranglijst. N.E.C. staat een teleurstellende vijftiende plek en moet in de tweede helft de weg omhoog zien te vinden. Concurrent Vitesse staat op een keurige zesde plek. Toch sloten zowel N.E.C. als Vitesse de eerste helft van de competitie goed af. Zo wonnen de Nijmegenaren eenvoudig van VVV Venlo en boekte Vitesse een nipte overwinning op Heracles Almelo. Ook wisten beide clubs door te stomen in het bekertoernooi door zeges op Achilles '29 (N.E.C.) en FC Eindhoven (Vitesse).
De trainingsstages in het buitenland verliep beduidend beter voor N.E.C. Zo werd er eenvoudig van Malaga B gewonnen en knap gelijkgespeeld tegen FC Basel waar een overwinning verdiend was geweest. De Arnhemmers speelden daarentegen tegen een jeugdploeg van AEL Limassol (9-0 winst) en werd er met 2-1 verloren van Schalke 04.

Blessures en schorsingen
De lijst van afwezigen is bij N.E.C. aanzienlijk kleiner dan die van Vitesse. Bij N.E.C. is Niels Wellenberg nog revaliderende. Melvin Platje, John Goossens en Nick van der Velden zijn een vraagteken. Stef Nijland is daarentegen wel weer fit.Vitesse kan daarentegen over een aantal spelers niet beschikken. Kashia en Pröpper zijn geblesseerd, Bony en Annan nemen deel aan de Africa Cup. Van de laatste aanwinsten is de inzetbaarheid van Havenaar nog niet zeker vanwege afroninding van het papierwerk.

De wedstrijd van toen
Het is alweer hele tijd geleden dat N.E.C. een overwinning behaalde in Arnhem. Op 14 mei 1972 werd een zwaarbevochten zege behaald. Toen werd er met 3-2 gewonnen door doelpunten van onder andere Cas Janssens en Ad Mellaard. Laatstgenoemde is nu scout en jeugdtrainer bij de Nijmegenaren. Op 4 februari 2007 gebeurde één van opmerkelijkste dingen in de Gelderse derby. Tijdens het 1-1 gelijkspel probeerde Sansoni PSV-huurling Roy Beerens in zijn neus te bijten. Hoewel het incident eerst werd afgedaan met een gele kaart werd Sansoni later voor vijf wedstrijden geschorst.

Een zege op bezoek bij Vitesse zou voor N.E.C. een enorme opsteker betekenen en een fraaie start van de tweede seizoenshelft zijn! Gesteund door 800 supporters uit Nijmegen zullen de mannen van trainer Alex Pastoor er 200% voor gaan!

Door: Victor van den Bergh

Vrijdagmiddag volgt op deze site de voorbeschouwing van Alex Pastoor op deze wedstrijd.

Twitter Twitter RSS Youtube Youtube
20/05/2012
14:00 UUR
Oefenduel
-
BVC '12
N.E.C.
Datum Tijd  
ma. 14 mei 10:30 u. training (A)
di. 15 mei VRIJ  
wo. 16 mei 10:00 u. training (B)
do. 17 mei VRIJ  
vr. 18 mei 10:30 u. training
za. 19 mei VRIJ  
zo. 20 mei 14:00 u. BVC - N.E.C.
einde seizoen    


B = spelers Jong N.E.C.
AB = gehele selectie

Trainingslocatie:
De Eendracht (rechts naast het Goffertstadion)

Fysieke trainingen:
Deze vinden binnen plaats en zijn niet te bezoeken door supporters en pers.

Besloten trainingen:
Elke voorlaatste training voor een wedstrijd van N.E.C. is besloten en niet te bezoeken door supporters en pers.

Belangrijk:
De trainingstijden kunnen afwijken van bovenstaand schema, indien men een training wil bezoeken raden we aan om vlak voor de training even te bellen naar N.E.C. Supporterszaken, telefoon 024-3590360, en te vragen of de training daadwerkelijk doorgaat. Dit om teleurstellingen te voorkomen!

  • 1 Ajax 34 76
  • 2 Feyenoord 34 70
  • 3 PSV 34 69
  • 4 AZ 34 65
  • 5 SC Heerenv.. 34 64
  • 6 FC Twente 34 60
  • 7 Vitesse 34 53
  • 8 N.E.C. 34 45
  • 9 RKC Waalwijk 34 45
  • 10 Roda JC K. 34 44
  • 11 FC Utrecht 34 43
  • 12 Heracles A. 34 40
  • 13 NAC Breda 34 38
  • 14 FC Groningen 34 37
  • 15 ADO Den Haag 34 32
  • 16 VVV Venlo 34 31
  • 17 De Graafsc.. 34 24
  • 18 Excelsior 34 19