Alex Pastoor: "Zin om geschiedenis te schrijven" (+ video)
N.E.C. is klaar voor de beladen derby tegen Vitesse van komende zondag. De ploeg van trainer Alex Pastoor heeft een goede voorbereiding gehad op de start van de tweede seizoenshelft. De Nijmegenaren kunnen dat verzilveren door geschiedenis te schrijven in Arnhem. Pastoor: "De spelers en ik hebben er zin in."

Het trainingskamp in Mijas is Pastoor goed bevallen. Hij is erg tevreden over de prestaties van zijn spelers. N.E.C. speelde de laatste oefenwedstrijd knap gelijk tegen FC Basel, dat in de Champions League uitkomt. Pastoor: "We hebben hard en duidelijk kunnen werken, nagenoeg iedereen is fit en je ziet dat het niveau op de trainingen dan omhoog schiet."
Tegen Vitesse staat de N.E.C.-trainer weer voor lastige keuzes. Niels Wellenberg is de enige die zeker niet kan spelen. De rest kan allemaal beginnen aan de wedstrijd. "Ik moet inderdaad keuzes gaan maken. Dat wordt lastig. Iedereen heeft goed gewerkt de afgelopen weken en de spelers zijn er allemaal klaar voor", zegt Pastoor. Hij wil nog niks zeggen over wie er in de basis staan en wie er op de tribune moeten plaatsnemen.
Vitesse mist een aantal belangrijke spelers, maar heeft zich in de winterstop ook aardig versterkt. Hoogstwaarschijnlijk start Jonathan Reis in de basis. Alex Pastoor ligt daar geen seconde wakker van. "Ik ben niet bang voor de kwaliteiten van Reis. Zij hebben een aantal spelers aangetrokken, maar wij hebben ons huiswerk goed gedaan. We zijn overal op voorbereid."
De wedstrijd Vitesse-N.E.C. begint zondag 22 januari om 12.30 uur. Er reizen 800 N.E.C.- supporters mee naar Arnhem.
Door Michael de Hoogh















