Nick van der Velden: "Bijzonder goed gevoel"
Volledig verdiend heeft N.E.C. de wedstrijd bij aartsrivaal Vitesse met een 0-1 overwinning afgesloten. Nick van der Velden was één van de uitblinkers op het veld, waar N.E.C. vrijwel oppermachtig was. "Ik gun het de supporters ook echt."

Tijdens het trainingskamp in Mijas liet Nick van der Velden vanuit Spanje weten dolgraag met de groep geschiedenis te schrijven in Arnhem. En geschiedenis schreven ze. Door een doelpunt van Leroy George reisde N.E.C. voor het eerst in 33 jaar weer met de volle buit vanuit Arnhem terug naar Nijmegen. Na afloop is Van der Velden dan ook blij dat het gelukt is. "We hebben een goede wedstrijd gespeeld. Achterin stonden we goed compact en tactisch was het allemaal in orde. Vitesse wilde vooral op snelheid counteren, daar waar ze het hele seizoen al succes mee boeken, maar daar zijn ze geen moment toe in staat geweest. Om dan uiteindelijk hier met drie punten van het veld te stappen, geeft een bijzonder goed gevoel."
George was uiteindelijk degene die de beslissing op het scorebord bracht, maar zelf kreeg Van der Velden al in de eerste helft ook een opgelegde kans om de 0-1 binnen te schieten. Uit een voorzet van Kevin Conboy schoof hij de bal net voorlangs. "Dat zijn altijd lastige ballen. De voorzet ging over meerdere spelers heen en dan is het altijd maar afwachten of er net iemand tussenzit of dat je de bal voor je voeten krijgt. Het laatste was het geval, maar dan moet je ook gelijk in een tiende van seconde beslissen wat je doet. Nu kreeg ik de bal helaas net iets op de hak, waardoor die naast ging. Jammer natuurlijk, maar dat drukt de pret nu niet hoor."
Tien minuten voor tijd liet Van der Velden zich vervangen door Navarone Foor, nadat hij onder meer al op de grond was gaan zitten. "Ik zat er helemaal doorheen. Door mijn hamstringblessure heb ik pas drie dagen getraind. Het leek me verstandiger dat er een fitte speler inkwam." Toch stond ook Van ver Velden ondanks de vermoeidheid uiteraard na afloop een feestje te vieren met de meegereisde supporters. "Dat is zo fantastisch. Ik gun het ze zo erg. Al bij de warming-up zie je hoeveel het betekent voor alle fans. Deze overwinning is ook voor hen een beloning. Ik merk nu wel wat ons in Nijmegen staat te wachten. Ik laat me verrassen, dat is alleen maar mooi."
Door de goede wedstrijd van N.E.C., zeker ook in defensief opzicht, kon Gabor Babos zijn mijlpaal (500e wedstrijd in het betaalde voetbal) bekronen met een doelpuntloze overwinning. Van der Velden heeft nog een paar lovende woorden voor de Hongaarse sluitpost. "Hij is zo goed. Ik heb echt heel veel respect voor hem. Zoveel wedstrijden spelen, maar dan nog steeds op dit niveau acteren. Een mooie beloning voor hem dat hij hier geen goals tegen krijgt. Daar kun je alleen maar respect voor hebben."
Door: Roel Klein















