N.E.C. - Ergotelis 0 - 2

N.E.C. trad in de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding aan tegen het Griekse Ergotelis. Die club eindigde vorig jaar als elfde in de hoogste divisie van Griekenland.

Foto

Coach Wiljan Vloet kon voor deze wedstrijd niet beschikken over Ramon Zomer. Hij kampt met een lichte knieblessure. Hij werd vervangen door Mark Otten. Die vormde samen met Bram Nuytinck het verdedigingsduo voor Gabor Babos, op de flanken geholpen door Nathaniel Will en Rémy Amieux. Op het middenveld kreeg Lorenzo Davids deze keer de voorkeur boven Bas Sibum. Voor de rest speelden de bekende namen: Niki Zimlimg, Lasse Schöne, John Goossens, Björn Vleminckx en Leroy George.

De Nijmegenaren kwamen goed uit de startblokken en namen gelijk het initiatief in de wedstrijd. Dat resulteerde binnen tien minuten ook in drie goede mogelijkheden. George en Schöne vonden echter de keeper op hun pad na een prima individuele actie, Vleminckx kopte net naast. N.E.C. kon goede spel helaas niet volhouden en de Grieken kwamen dan ook beter in de wedstrijd. De spelers in het rood-groen-zwart wisten elkaar minder goed te vinden, wat resulteerde in veel balverlies. Individuele acties lukten nog maar zelden en daardoor hoefde de Griekse keeper in het vervolg van de eerste helft niet meer in actie te komen. Ook Babos hoefde geen reddingen te verrichten, ook al werd Ergotelis met een bal vlak voorlangs nog wel heel even gevaarlijk. Na rust kwam alleen Niels Wellenberg in het veld voor Will. Ergotelis daarentegen wisselde vrijwel het complete elftal. Al na twee minuten kon de net ingevallen Griekse spits vanaf de rand van het strafschopgebied aanleggen. Zijn pegel vloog net over. Ergotelis was in de beginfase van de tweede helft sterker en een goal hing in de lucht. Mark Otten was de verrassende doelpuntenmaker. Hij gleed de bal ongelukkig via de onderkant van de lat in zijn eigen goal, na een goede actie van Griekse zijde en bijbehorende voorzet. Nog niet bekomen van de tegenvaller kreeg N.E.C. binnen twee minuten ook de genadeklap te verwerken. Na balverlies op het middenveld kon Ergotelis via de linkerflank vrij opkomen. Van die kant werd een prima voorzet verzonden die werd binnengetikt door Orfanos. Na die 0-2 bleek eens te meer dat N.E.C. moeite heeft om kansen te creëren en zo goals te scoren. De Grieken controleerden de wedstrijd en probeerden via counters nog een goal te maken. Een aantal maal waren ze daar ook dichtbij, maar Babos hield zijn doel met het nodige kunst- en vliegwerk schoon. In een soms wat grimmige slotfase moest Vleminckx met een hoofdwond zich laten wisselen voor Bas Sibum. Onder aanvoering van de middenvelder ontketende N.E.C. nog een klein slotoffensief. Schöne dacht zelfs even de aansluitingstreffer te scoren, maar volgens de arbitrage deed hij dat in buitenspelpositie. Het bleek de laatste kans voor de Nijmegenaren om op z'n minst een eretreffer te scoren.

Na de degelijke wedstrijd tegen Cracovia Krakow, leverde N.E.C. nu een povere prestatie tegen Ergotelis. Er lijkt voor Wiljan Vloet dan ook nog veel werk aan de winkel om de ploeg optimaal te preparen voor de eerste wedstrijd van het seizoen, op 7 augustus tegen VVV Venlo.

N.E.C. - Ergotelis 0 - 2
Aantal toeschouwers: 1500
Scoreverloop: 55' Otten 0-1 (e.d.) 56' Karelis 0-2

Opstelling N.E.C. : Gabor Babos, Nathaniel Will (46' Niels Wellenberg), Mark Otten (75' Rick ten Voorde), Bram Nuytinck, Rémy Amieux, Niki Zimling, Lasse Schöne, Lorenzo Davids, Leroy George, Björn Vleminckx (78' Bas Sibum), John Goossens (66' Cayfano Latupeirissa).

Twitter Twitter RSS Youtube Flogs
31/07/2010
14:30 UUR
Oefenduel
-
N.E.C.
Ergotelis
Uitslag 0 - 2
Toeschouwers onbekend
Locatie McDos Goffertstadion
Plaats Nijmegen
Scheidsrechter Bjorn Kuipers
Assistent Sander van Roekel en Richard Slot
Vierde official onbekend
Spelers zijn nog niet bekend.
Spelers zijn nog niet bekend.