Onnodig puntverlies voor N.E.C. in Breda: 1 - 1

N.E.C. heeft zichzelf zaterdagavond in Breda tekort gedaan. Waar een overwinning - zeker op basis van het aantal kansen voor rust - verdiend was, daar gingen beide ploegen met één punt naar huis: 1-1.

Foto

De ploeg van Alex Pastoor trapte vrijwel in dezelfde basisopstelling af als in voorgaande duels: alleen linkerverdediger Kevin Conboy ontbrak wegens een schorsing. Remy Amieux was zijn logische vervanger. Tegenstander NAC Breda had enkele goede weken achter de rug waarin van PSV thuis werd gewonnen en in Alkmaar AZ op 0-0 gehouden werd. Maar vanaf het eerste fluitsignaal bleek daar weinig van: N.E.C. had het overwicht, voetbalde prima en creëerde ook meteen een aantal kansen. Onder meer Zeefuik (kopbal op de lat) en Schöne (vrij voor Ten Rouwelaar) wisten echter nog niet het net te vinden. In de 20e minuut was het wel raak: Lasse Schöne mocht ongehinderd doorkomen vanaf het middenveld en haalde vanaf een meter of twintig uit: 0-1. Een meer dan verdiende voorsprong, want de Bredanaars kwamen er hoegenaamd niet aan te pas in het eerste kwart. Voor Schöne was het zijn 8ste goal van het seizoen in de 100ste wedstrijd die hij voor N.E.C. speelde.

Maar ook na de 0-1 bleef N.E.C. verreweg de betere ploeg. Er was vrijwel niets aan te merken op de Nijmeegse equipe, behalve... dat ze de kansen niet benutte. De grootste mogelijkheid na de 0-1 was voor Kristian Vadocz die vrij mocht aanleggen vanaf een meter of elf. Keeper Ten Rouwelaar was al  nergens (meer) te bekennen, maar verdediger Botteghin redde op de lijn na de matige inzet van de Hongaar.

De ploegen gingen met 0-1 de rust in en daar mocht NAC Breda heel tevreden mee zijn. Maar zoals zo vaak al dit seizoen bleek N.E.C. een ploeg met twee gezichten. In de tweede helft was het team van Pastoor geen schim meer van het rustig voetballende, superieure elftal van voor rust. Duels werden verloren, de lange bal werd te snel en slordig gespeeld en ook alle 'tweede' of 'afvallende' ballen waren voor de thuisploeg. Omdat Anthony Lurling na rust door het inbrengen van Bayram naar de linkervleugel verhuisde, kwam van die kant plots ook veel dreiging. Het publiek, toch al vaak de spreekwoordelijke twaalfde man in Breda , ging nog maar eens achter de ploeg staan en N.E.C. kreeg het moeilijk. Heel moeilijk. De Nijmegenaren moesten steeds verder terug en kropen enkele malen door het oog van de naald. Maar in de 74e minuut gebeurde dat waarvoor iedereen met sympathie voor N.E.C. al lange tijd vreesde: NAC kwam op gelijke hoogte. Boukhari mocht van dichtbij uithalen en deed dat feilloos: 1-1.

Het leek alsof N.E.C. daarna wakker schrok. De ploeg won weer duels, kreeg de controle over het duel (en het middenveld) weer wat terug en creëerde zowaar nog enkele kansen op de 1-2. Zeker toen NAC nog een paar minuten met tien man moest spelen na een rode kaart voor Boukhari die Amieux omver schopte, leek het nog even spannend te gaan worden. Maar het bleef uiteindelijk 1-1, een uitslag die Gabor Babos, Bram Nuytinck en Alex Pastoor na afloop betitelden als 'onnodig puntverlies'. Of zoals Lasse Schöne in NOS Langs de Lijn zei: 'Als we na de eerste helft gewoon op 0-3 of 0-4 staan, is er niets aan de hand.' Helaas was dat niet het geval en mist N.E.C. een unieke kans om een stevig gat te slaan met enkele belangrijke concurrenten voor een plek in de play-offs.

Door: Sander Peters

Twitter Twitter RSS Youtube Flogs
24/03/2012
19:45 UUR
Eredivisie
-
NAC Breda
N.E.C.
Uitslag 1 - 1
Toeschouwers 17.000
Locatie Rat Verlegh Stadion
Plaats Breda
Scheidsrechter onbekend
Assistent onbekend
Vierde official onbekend
Samenvatting bekijk hier
 Icoon Start wedstrijd
20Icoon Schöne scoort 0 - 1
29Icoon Gele kaart voor Botteghin
39Icoon Gele kaart voor Lurling
46Icoon Bayram voor Bonevacia
60Icoon Gele kaart voor Zeefuik
61Icoon Gele kaart voor Bayram
75Icoon Van der Velden voor Foor
76Icoon Schalk voor Gilissen
77Icoon Boukhari scoort 1 - 1
81Icoon Szelesi voor Will
86Icoon Gele kaart voor Luijckx
88Icoon Platje voor George
90Icoon Rode kaart voor Boukhari
  Jelle ten Rouwelaar  
  Milano Koenders  
  Kees Luijckx  
  Eric Botteghin  
  Youssef El Akchaoui  
  Jordy Buijs  
  Roly Bonevacia < 46
  Tim Gilissen < 76
  Anthony Lurling  
  Santi Kolk  
  Nourdin Boukhari  

Wisselspelers

  Omer Bayram > 46
  Alex Schalk > 76