N.E.C. en Heerenveen delen de punten: 2-2
N.E.C. en Heerenveen deelden zaterdagavond in het Goffertstadion de punten. Na een boeiende wedstrijd stond de stand van 2-2 op het scorebord. Bij rust was de stand 0-0.
N.E.C. kwam na rust snel op een 2-0 voorsprong door een schitterende goal van Leroy George in 49ste en Lasse Schöne in de 51ste minuut. De 2-1 van Grindheim viel al in de 52ste minuut, waarna het direct weer spannend werd. In de 87ste minuut was het Roy Beerens die de 2-2 scoorde. In blessuretijd was Ramon Zomer na een corner nog dichtbij de winnende treffer, maar zijn kopbal ging rakelings naast het doel.
Bij N.E.C. ontbraken doelman Gabor Babos, Niki Zimling, Thomas Chatelle, Erton Fejzullahu en Lorenzo Davids wegens blessures en schorsingen. Debutant Jasper Cillessen keepte een uitstekende wedstrijd en werd uitgeroepen tot MPC Capital Man of the Match. Bij SC Heerenveen begonnen twee spelers met een Nijmeegse verleden in de basis: Roy Beerens en Youssef El-Akchaoui.
Na acht minuten moest Cillessen voor het eerst handelend optreden na een laag afstandschot van Mika Väyrynen. Bas Dost liet drie minuten eerder al een grote kans onbenut, toen hij volledig vrijstaand naast schoot. Aan N.E.C.-kant zag Leroy George zijn inzet halverwege het eerste bedrijf naast gaan en trad Cillessen opnieuw koelbloedig op bij een actie van Beerens, die na een lange sprint met bal de 21-jarige goalie trof. Aanvoerder Ramon Zomer leek in de 37ste minuut wel de 1-0 aan te tekenen. De centrale verdediger was na een afgeslagen corner voorin blijven hangen en kwam een teenlengte tekort om een knap volleyschot van Latupeirissa te verlengen. Hij werd overigens ook vastgehouden door Dost, feitelijk had arbiter Braamhaar een strafschop moeten geven.
Waar de rust doelpuntloos werd gehaald, stond het zeven minuten in de tweede helft al 2-1! Leroy George stond aan de basis van de 1-0 en 2-0 via twee weergaloze acties. In de 48e minuut dreef hij met de bal aan de voet het strafschopgebied in en poeierde hij het leder met zijn linker in de kruising achter een verbauwereerde doelman Kenny Steppe. Twee minuten later zond hij met een handig steekpassje Lasse Schöne weg, die de Belgische keeper met een strakke schuiver versloeg. Een minuut later stond het echter alweer 2-1. Christian Grindheim knikte een voorzet van de rechterkant van Roy Beerens binnen.
Vier minuten later alweer leek de Nijmeegse voorsprong alweer verdwenen. Zomer versloeg met een kopbal uit een vrije trap van Väyrynen zijn eigen doelman, maar werd volgens Braamhaar geduwd door Jong-A-Pin. In de 69e minuut keerde Cillessen weer prachtig, nu op een inzet van Oussama Assaidi.
De 2-2 viel uiteindelijk toch. Roy Beerens sloot drie minuten voor tijd een prachtige actie op de rechterkant af met een schot, dat via het been van Rens van Eijden binnenviel. Cillessen, die werd uitgeroepen tot Man of the Match, was kansloos. In blessuretijd was Zomer nog dichtbij de winnende treffer, maar zijn kopbal na een corner ging rakelings naast.
Karakteristieken
N.E.C. - SC Heerenveen 2 - 2
Arbiter: E. Braamhaar
Aantal toeschouwers: 12.150
Scoreverloop: 49' George 1-0, 51' Schöne 2-0, 51' Grindheim 2-1, 87' Beerens 2-2
Gele kaart: Vleminckx, Sibum, George (N.E.C.), Janmaat (Heerenveen)
Rode kaart: -
MPC Capital Man of the Match: Jasper Cillessen
Opstellingen:
N.E.C: Jasper Cillessen; Nathaniel Will (46' Niels Wellenberg), Rens van Eijden, Ramon Zomer, Bram Nuytinck; Bas Sibum, Lasse Schöne, John Goossens (66' Mark Otten); Leroy George, Björn Vleminckx, Cayfano Latupeirissa (77' Rick ten Voorde).
SC Heerenveen: Kenny Steppe, Daryl Janmaat, Michel Breuer, Calvin Jong-A-Pin, Youssef El-Akchaoui (81' Roorda), Mika Vayrinen, Victor Elm (66' Djuricic), Christian Grindheim, Roy Beerens, Bas Dost, Oussamai Assaidi (71' Fazli).














