NIEUWS

Voorbeschouwing N.E.C. - RKC Waalwijk

datum icoon 27-04-2012
readtime icoon 3 min leestijd
De laatste week van de Eredivisie breekt aan, de week van de waarheid, ook voor N.E.C. Na de 1-2 nederlaag tegen PSV staat de Nijmeegse formatie op de elfde plek. Zondag kan daar verandering in komen, omdat dan de nummer negen, RKC Waalwijk, op bezoek komt. Voor Rick ten Voorde is het een speciaal duel, omdat hij door N.E.C. is verhuurd aan de Waalwijkers.

De afgelopen wedstrijden
Voor N.E.C. is een mooie serie van zeven ongeslagen partijen twee weken geleden ten einde gekomen. Toen werd er, na een goede eerste helft, met 4-2 verloren van SC Heerenveen. Afgelopen zondag ging het opnieuw mis doordat er in Eindhoven, na een vroege voorsprong, met 1-2 van PSV werd verloren. Door deze resultaten is N.E.C. nu één plek gezakt naar de elfde positie, maar het gat met het linkerrijtje is nog steeds slechts één punt.
Voor RKC is het hele seizoen al een sprookje. Aan het begin van de competitie waren ze degradatiekandidaat en nu spelen ze mee voor play-offs voor Europees voetbal. Ook de laatste weken presteren ze goed door onder anderen van PSV en Vitesse te winnen. Toch gaan de afgelopen twee weken ook minder door een gelijkspel tegen Heracles en een verliespartij tegen FC Utrecht.

Blessures en schorsingen
N.E.C. kan zondag rekenen op een vrijwel complete selectie. Stef Nijland en John Goossens zijn geblesseerd en komen dit seizoen niet meer in actie. Ook kan Ryan Koolwijk niet meedoen, omdat hij tegen PSV zijn vijfde gele kaart ontving. Verder zijn Rens van Eijden, Nick van der Velden en Pavel Cmovs één gele kaart verwijderd van een schorsing.
Bij RKC zijn er wel een paar afwezigen. Van Dijk, Janssen en Bandjar moeten waarschijnlijk verstek laten gaan door blessures. Er zijn geen schorsingen aan Waalwijkse kant.

De wedstrijd van toen
Dat winnen van RKC niet altijd lastig hoeft te zijn heeft N.E.C. op 29 april 2001 laten zien. Destijds werd er namelijk met 5-1 gewonnen. Toen was Danny Hesp met twee doelpunten de grote man. Ook wisten Latuheru, Zonneveld en Schulp het net te vinden.

Dit is waarschijnlijk één van de belangrijkste wedstrijden voor N.E.C. dit seizoen. Er moet gewonnen worden om in de race te blijven voor de play-offs om Europees voetbal. Na zondag volgt dan nog een thuiswedstrijd tegen AZ en een uitduel tegen Heracles Almelo.

Door: Victor van den Bergh

Vrijdagmiddag volgt op deze site de voorbeschouwing van trainer Alex Pastoor op deze wedstrijd.