NIEUWS

Wedstrijdverslag afscheid Dennis Gentenaar

datum icoon 03-08-2014
readtime icoon 4 min leestijd
Dennis Gentenaar heeft vanmiddag op indrukwekkende wijze afscheid genomen van het betaald voetbal. De Nijmegenaar trapte zondagmiddag af voor zijn laatste wedstrijd in het Goffertstadion. De teams bestonden uit de N.E.C.-selectie van 2002-2003 en een samengesteld vriendenteam van Gentenaar zelf. Onder anderen Patrick Pothuizen, Danny Hesp, Klaas-Jan Huntelaar en vele andere oude bekenden stonden aan de aftrap.

Nadat de wedstrijdbal op spectaculaire wedstrijd door parachutisten binnen werd gevlogen, volgden er videoboodshappen van vele bekenden op de led-schermen. Onder anderen Ron de Groot, Jeffrey Leiwakabessy en Jack de Gier spraken de Nijmegenaar vol lof toe. Tevens kreeg Gentenaar een cheque aangeboden van de Supportersvereniging voor het goede doel waarvan hij ambassadeur is: de Stamceldonorbank. Ook werd hem door voorzitter Ton van Gaalen een shirt overhandigd met alle handtekeningen van de aanwezige voetballers. Het Goffertstadion was gevuld met 3600 toeschouwers.

Oe ah Gentenaar
De eerste kans van de wedstrijd was er voor Smolarek, echter stond Gentenaar op de goede plaats en kon hij het schot stoppen. Ook een tweede kans voor het vriendenteam van Gentenaar, een lobje van Huntelaar kon nog net worden gestopt door Gentenaar. Het 'oe-ah Gentenaar' klonk vanaf de tribunes, maar ook spelers als Wisgerhof en Leiwakabessy werden toegezongen. In de zevende minuut kon Gentenaar helaas niet voorkomen dat Klaas-Jan Huntelaar de bal tussen de doelpalen plaatste. Arjan Ebbinge kreeg in de 15de minuut de kans om N.E.C. op gelijke hoogte te brengen, echter miste hij van dichtbij. Patrick Ax miste tevens van dichtbij na een pass van Zico Tumba. Patrick Paauwe, oud-speler van o.a. Feyenoord, kon nog net voorkomen dat Dennis de Nooijer de gelijkmaker binnen kon tikken. De spelers gingen dan ook rusten met een stand van 1-0 in het voordeel van het vriendenteam Gentenaar.

Gentenaar zelf zocht de kleedkamer niet op in de rust. Hij schoot gesigneerde replica's van de shirts die de spelers vandaag droegen de tribunes in.

Koelbloedige penaltykiller
Na rust wisselde Gentenaar van team en startte hij dus in zijn vriendenteam. Na zo'n tien minuten bracht Ebi Smolarek de stand op 0-2. De oud-ploeggenoot van Gentenaar bij Borussia Dortmund kon van dichtbij de bal binnenschieten. In de 48e minuut verdiende N.E.C. een penalty na een handsovertreding, echter stuitte Zico Tumba op een koelbloedige Gentenaar en bleef de stand 0-2.

Wissel Dennis Gentenaar
In de 55e minuut verliet Gentenaar voor het laatst het veld in het Goffertstadion. Na een sublieme loopbaan waarin hij 199 keer uitkwam voor N.E.C, tweemaal de Johan Cruijff schaal won en éénmaal de KNVB beker mocht optillen, kwam er een einde aan zijn actieve loopbaan. Zijn plaats werd ingenomen door zijn zoon Dayen Bij het vriendenteam verliet Ebi Smolarek het veld voor de andere zoon van Gentenaar Jayden. De 11-jarige zoon van Dennis kreeg zowaar een grote kans op de derde treffer, maar stuitte op de keeper. Een minuut voor tijd bepaalde Klaas-Jan Huntelaar de eindstand met een treffer: 0-3.

Door: David van Haren

N.E.C. 2002/2003 - Vriendenteam Gentenaar 0 - 3
Wedstrijd- en balsponsor: Supportersvereniging N.E.C.
Aantal toeschouwers: 3600
Doelpunten:
Huntelaar (2x), Smolarek

Dennis Bedankt

* Mike Zonneveld was afwezig.