NIEUWS

Evander Sno:"Nu weer lekker trainen en voetballen"

datum icoon 15-10-2012
readtime icoon 4 min leestijd
Maandagmiddag vond in het Goffertstadion een persconferentie plaats naar aanleiding van het positieve bericht van vorige week dat Evander Sno van de specialisten bevestigd heeft gekregen dat hij zonder problemen topsport kan blijven bedrijven.

Vanwege de grote belangstelling van de (landelijke en lokale) media voor de situatie van Evander is besloten om dit via een centraal persmoment te doen zodat het daarmee ook kan worden afgesloten. De kortgekapte Sno nam samen met trainer Alex Pastoor en perschef Stasiu Teunissen plaats achter de tafel in de Personato persruimte.

Na een uiteenzetting van de gebeurtenissen de afgelopen weken werd aangegeven dat Evander deze maand nog één keer de specialisten in het AMC zal bezoeken en daarna, zoals daarvoor ook al het geval was, periodiek zal worden gecontroleerd.

Evander Sno over de gebeurtenissen: "Ik heb de afgelopen weken mijn dagelijkse dingen gewoon gedaan en voor mijzelf getraind. Ik weet dat de mensen geschrokken zijn, maar zelf ben ik dat eigenlijk niet. Het kastje (defibrillator) in mijn lichaam heeft zijn werk gedaan. Ik begrijp de reacties, maar heb me wel gestoord aan de beeldvorming. Ik was dan ook niet blij met conclusies die zijn getrokken en die niet juist waren. Wat er gebeurde is dat ik onwel werd, een moeilijk te omschrijven gevoel, en dat ik op mijn hurken ging zitten. Vervolgens ben ik gewoon zelf het veld afgelopen en daarna heb ik eigenlijk niets meer gevoeld, ook geen pijn. Vervolgens ben ik in het ziekenhuis uitgebreid gecontroleerd en bleek het een hartritmestoornis te zijn geweest."

De onverstoorbare Sno wil zelf niet al te lang meer blijven stilstaan bij het voorval: "Het is gebeurd en de oorzaak is onbekend. Het was ook totaal anders dan vorig jaar bij RKC. Toen werd ik ook onwel, maar toen voelde ik me de hele dag niet lekker (misselijkheid, diarree etc.), niet te vergelijken met de situatie nu. Ik ben blij dat de onderzoeken nu zijn afgerond en dat er niets aan de hand is. Gezien alle commotie die er is ontstaan had ik achteraf overigens liever doorgespeeld. Ik ben wel erg blij met alle reacties en het meeleven van iedereen, maar wil me nu weer richten op het voetbal, ik hoop dat de fans daarom weer voor me gaan applaudiseren en dat de vragen na afloop van wedstrijden daarover weer zullen gaan."

Op de vraag of hij gedacht heeft aan stoppen antwoordde Evander het volgende: "Ik heb daar geen moment aan gedacht en dat bepaal je ook niet zelf. Je kunt als speler heel veel willen, maar als de doktoren hadden gezegd dat het niet meer zou kunnen, heb je niets te vertellen en is het afgelopen. Gelukkig is dat niet het geval."

De afgelopen twee weken heeft Evander voor zichzelf getraind: "Ik ben een trainingsbeest, wil bezig blijven, dat heb ik ook gedaan. Gelukkig heb ik vandaag weer met de groep meegetraind. Ik heb ook geen enkele angst, ik denk er niet over na en doe gewoon mijn werk, net als altijd. Ik hoop alleen dat het nooit meer gebeurt, maar dat weet je nooit, dat is onbekend."

Trainer Alex Pastoor gaf aan weer blij te zijn dat Evander terug is en dat hij inzetbaar is: "Ik ga af op berichten die ik krijg van de medische staf en oordeel zelf niet over de situatie. Ik zou ook nooit een speler opstellen als dat niet verantwoord zou zijn. Ik sluit niet uit dat hij zaterdag tegen AZ weer speelt, dat gaan we de komende dagen bekijken, hij heeft toch twee weken niet met de groep meegetraind."

F.A.