Alex Abresch (26) is sinds augustus 2012 werkzaam bij N.E.C. als videoanalist. Hij volgde Wim Rip op die door PSV was aangetrokken. Vorig seizoen werd Abresch benaderd of hij voor de KNVB ook werkzaamheden zou kunnen verrichten. Dat heeft hij gedaan bij het KNVB Beloften Elftal van coach Remy Reynierse. Na goede ervaringen rondom de wedstrijden tegen Ierland en Servie werd hij benaderd door Albert Stuivenberg, de nieuwe bondscoach van Jong Oranje. Die zocht een nieuwe videoanalist in zijn team en na een selectie-procedure is Alex Abresch het geworden.
Combinatie
De werkzaamheden voor de voetbalbond botsen volgens Abresch niet met zijn belangrijke werkzaamheden voor N.E.C. want de activiteiten zijn meestal in de interlandweekenden wanneer er geen competitievoetbal wordt gespeeld. Ook zal het N.E.C. nog wel wat kunnen opleveren aangezien er ook nieuwe kennis en inzichten worden vergaard die toegepast kunnen worden bij N.E.C.
Druk programma
Jong Oranje heeft komend seizoen een druk programma, bijna iedere maand staat er een trip gepland. Om die reden heeft Alex Abresch ook een plan van aanpak moeten schrijven waarin beschreven staat hoe een en ander bij N.E.C. wordt georganiseerd bij zijn afwezigheid. Dat plan is goedgekeur door Alex Pastoor en Carlos Aalbers, die hem ook de mogelijkheid gunnen zichzelf te ontwikkelen.
Vernieuwing
Jong Oranje werkte al met videoanalyse, maar de nieuwe bondscoach Stuivenberg zal dit intensiever gaan gebruiken. Stuivenberg is een trainer die houdt van vernieuwing en innovatie, zijn werkwijze is vergelijkbaar met die van Alex Pastoor.
NIEUWS
Alex Abresch combineert N.E.C. en Jong Oranje

N.E.C. videoanalist Alex Abresch gaat komend seizoen ook werkzaamheden verrichten voor Jong Oranje.