N.E.C. heeft na drie wedstrijden zonder overwinning een ruime overwinning geboekt op FC Volendam. Na een stroeve eerste helft gingen beide ploegen met een 1-1 stand de rust in, maar in de tweede helft liep N.E.C. eenvoudig weg bij de bezoekers: 5-1. De Nijmeegse doelpunten werden gescoord door Jonathan Okita, Brahim Darri (2x), Rens van Eijden en Anass Achahbar.

Door Mark van Onna

N.E.C. begon de wedstrijd met enkele andere basisspelers ten opzichte van de verloren wedstrijd van vorige week tegen RKC Waalwijk. Op het middenveld keerde Mart Dijkstra terug van zijn schorsing en stond samen met Leroy Labylle controlerend op het middenveld. Anass Achahbar kreeg na enkele weken op de bank te hebben gezeten weer een kans als aanvallende middenvelder, terwijl Brahim Darri terugkeerde als linksbuiten.

Al in de derde minuut kwam N.E.C. bijna op voorsprong. Een van richting veranderde voorzet van Jonathan Okita belandde via de paal bij Sven Braken. De spits kreeg een enorme kans op de 1-0, maar schoot rakelings naast. Vervolgens nam FC Volendam het heft in handen en creëerden enkele kansen. Hoewel beide ploegen niet konden overtuigen kwamen de bezoekers in de 25e minuut op een verdiende 0-1 voorsprong. Een voorzet vanaf de linkerflank kon niet worden weggewerkt door de Nijmeegse defensie, waarna Boy Deul de bal eenvoudig binnenliep bij de tweede paal.

Het antwoord van N.E.C. volgde al binnen enkele minuten na de 0-1. In een snelle counter werd Okita weggestuurd met een steekpass. Deze leek te worden weggehaald door de Volendamse achterhoede, maar met enig fortuin kreeg de Franse aanvaller de bal alsnog mee. Oog in oog met doelman Michaelis faalde de N.E.C.’er niet en schoot de bal overtuigend in de bovenhoek. In het laatste kwartier van de eerste helft nam geen van beide ploegen het initiatief, waardoor er een 1-1 ruststand op het scorebord stond.

N.E.C. begon de tweede helft voortvarend en kwam via Braken al snel tot een kans, maar de spits kon de bal niet tussen de palen richten. Nadat doelman Oliver Zelenika met enige moeite een afstandsschot had gekeerd, kwamen de Nijmegenaren in de 51ste minuut op een 2-1 voorsprong. Darri week na een lange individuele actie uit naar de rechterkant waar hij knap ruimte creëerde voor zichzelf en in de verre hoek raak schoot. De linksbuiten leek vervolgens de smaak te pakken te hebben. Enkele minuten na zijn goal schoot hij nog rakelings over, maar na een klein uur spelen schoot hij van buiten de zestienmeter via de onderkant van de lat schitterend raak: 3-1.

De Nijmegenaren bleven doordrukken en al snel leverde het de volgende treffer op. De indraaiende corner van Achahbar kwam bij de eerste paal terecht, waar aanvoerder Rens Van Eijden de 4-1 binnenkopte. In de 72ste minuut werd het zelfs 5-1. Na een vlot lopende aanval op de linkerflank bezorgde Okita de bal bij Achahbar, waarna de aanvallende middenvelder zich ook op het scorebord zette. De bezoekers kregen via Antwi nog een kans om wat terug te doen, maar de score bleef steken op 5-1. Hierdoor kwamen de Nijmegenaren één goal tekort om de eindstand van exact tien jaar geleden te evenaren. Op 30 november 2008 wist N.E.C. namelijk met 6-1 te winnen FC Volendam.