Algemeen

N.E.C. vult trainersvacature intern in

N.E.C. vult trainersvacature intern in

In navolging van de afgelopen maanden kiest N.E.C. voor dit seizoen opnieuw voor een driemanschap uit eigen gelederen als leiding voor haar eerste elftal. Adrie Bogers en Rogier blijven aan binnen de technische staf, waarbij Francois Gesthuizen de staf completeert. Ron de Groot gaf in een eerder stadium aan niet in aanmerking te willen komen om vast aan te sluiten bij het eerste elftal. Het aankomende seizoen beschikt N.E.C. dus wederom over drie trainers die op basis van gelijkwaardigheid de leiding nemen over de Nijmeegse selectie. 

Algemeen Directeur Wilco van Schaik licht de keuze toe. “Bij deze keuze hebben meerdere overwegingen een rol gespeeld. We hebben met diverse kandidaten gesproken, maar ook steeds gezegd dat een interne invulling een optie was. Uiteindelijk hebben we hiervoor gekozen. Dat is ons aan het einde van het seizoen goed bevallen. Wij gaan als club het derde jaar Eerste Divisie in en dan heb je het niet breed als club, dat speelt ook mee. Bepaalde trainers kozen in een eerder stadium al voor lucratievere opties, waar anderen weer niet konden wachten op duidelijkheid. Financieel moeten we op de centen passen, op elke positie in ons voetbalbedrijf. Met Adrie, Rogier en Francois hebben we komend seizoen drie coaches voor de groep staan waarin we als club veel vertrouwen hebben. Daarnaast kennen ze de club.’’

Nadat vorig seizoen halverwege het jaar performance manager Michael Lindeman werd aangesteld, is deze positie nu vanaf het begin van het seizoen vervuld. Van Schaik: “We zijn heel kritisch en duidelijk naar elkaar geweest van wat we verwachten. We hebben de randvoorwaarden rondom het eerste aangescherpt en kwalitatiever gemaakt. Team management, fysiek, voeding, data, video en fysiotherapie zijn professioneel neergezet en bemand. We moeten als club sterk bezuinigen dit seizoen, dat gaat pijn doen in de hele organisatie, maar we hebben juist geprobeerd het topsportklimaat rondom het eerste elftal positief te beïnvloeden en dus daarin wel te investeren. Dat is het fundament. We hebben niet alleen dit drietal, maar ook een enorm gemotiveerde staf. Zo hoort het in de topsport en dit verwachten we zeker ook van onze spelers.’’

Van Schaik sluit af: “Wij hebben er vertrouwen in dat we hiermee een eerste positieve stap zetten in de ontwikkeling en toekomst van N.E.C. Voetbal moet weer centraal gaan staan. Technisch hebben we de afgelopen jaren matig tot slecht gepresteerd, dat is de waarheid. Dat zal moeten verbeteren. Wij denken dat de filosofie, de werkwijze en de cultuur waarin dit gebeurt belangrijk is voor resultaat. Het eerste elftal is het meest belangrijke onderdeel binnen onze club. Een kampioenschap verwachten we niet direct, maar energie, motivatie, ontwikkeling en een team dat strijd zijn factoren die we bij onze club terug willen zien. En dan zijn de play-offs het eerste doel. Daar gaan we vanaf vandaag aan werken.’’

Stand Keuken Kampioen Divisie
3 Volendam 55
4 Jong Ajax 54
5 NAC Breda 50
6 Go Ahead 48
7 Excelsior 47
8 NEC 45
9 Almere City 44
10 Telstar 44
11 Jong Utrecht 38
12 Den Bosch 35