De wedstrijd TOP Oss – N.E.C., die gepland staat op morgenavond 20.00 uur in het Frans Heesen Stadion, wordt niet live uitgezonden op ESPN. In een eerder stadium werd al bekendgemaakt dat de wedstrijden in de vierde periode van de Keuken Kampioen Divisie niet allemaal live uitgezonden zouden worden.
Voor clubs is het mogelijk om, tegen een financiële bijdrage, de eigen wedstrijden uit te laten zenden. De deadline om te laten weten of de wedstrijd TOP Oss – N.E.C. live uitgezonden moest worden stond op vorige week vrijdag, wat voor N.E.C. te vroeg kwam om duidelijke afspraken te maken omtrent de bijbehorende kosten.
Algemeen directeur Wilco van Schaik: “Vorige week kregen we te horen wat de plannen waren van ESPN met betrekking tot de live uitzendingen van alle wedstrijden. We hebben toen aangegeven dat we dat niet op de korte termijn konden beslissen. Deze week is er overleg geweest met SV NEC en de OSRN met de intentie om zoveel mogelijk wedstrijden live uit te zenden. De kosten om één wedstrijd live uit te zenden bedragen tenminste €7.500,-, wat een enorm bedrag is voor ons als club in coronatijd, waar we al zoveel inkomsten mislopen. Daarnaast is het ook mogelijk dat een wedstrijd enkel online wordt uitgezonden en niet op één van de beschikbare televisiekanalen, waarbij de kosten wel gelijk blijven. We nemen deze kosten echter graag voor onze rekening, omdat we ook graag wat terug willen doen voor onze seizoenkaarthouders en businessclubleden. Allereerst focussen we ons op de thuiswedstrijden om te kijken of het mogelijk is om deze wedstrijden allemaal uit te zenden, alsmede daarna onze uitwedstrijden. We kunnen dus nog geen garanties geven vanwege onze financiële situatie en zullen per week bekijken of het mogelijk is om de wedstrijd live uit te laten zenden, maar zullen er alles aan doen om onze supporters zoveel mogelijk compensatie te geven in de vorm van live wedstrijden.”